Trwa debata o tym, czy woda zasadowa i dieta są w ogóle prawdziwe. Setki użytkowników potwierdzają, że dostrzegają zmiany w swoim stylu życia, podczas gdy inni twierdzą, że to humbug. W tym artykule postaramy się omówić szczegółowo niektóre jej aspekty.

Na początek, trzeba powiedzieć, że dieta alkaliczna jest jednym z konceptów żywieniowych, który głosi, że spożywanie posiłków i napojów, które są naturalnie zasadowe wypłukuje toksyny z organizmu i pomaga unikać chorób. Szczerze mówiąc większość dostępnych korzyści płynących z diety z pH około 9,5 i zasadowej wody wywodzi się z opinii ludzi i nie została jeszcze w pełni potwierdzona badaniami.

Jednakże, wiele osób, w tym celebrytów, które przestrzega diety wierzy w to samo.

5887545484

Dochodząc do korzyści, należy wymienić kilka. Po pierwsze, woda alkaliczna pomaga neutralizować toksyny w organizmie i wzmacnia system odpornościowy. Wiele osób zajmujących się medycyną alternatywną także wierzy, że wysoki poziom pH działa cuda dla zdrowia i odsuwa choroby na bok, niektórzy twierdzą, że przestrzeganie tej diety chroni przed rakiem, ponieważ komórki nowotworowe nie mogą rozwijać się w środowisku zasadowym. Tak czy inaczej, ograniczone badania i dostępne informacje w większości wskazują na jej pozytywny wpływ. Inne korzyści to między innymi lepsze nawodnienie i więcej energii.