Wraz ze zmniejszeniem ilości ćwiczeń fizycznych w szkołach i na podwórkach pojawiło się więcej możliwości spędzania czasu siedząc przed telewizorem, komputerem czy game boyem, nawet nasze dzieci podnoszą statystyki siedzącego trybu życia przyczyniającego się do otyłości. Choroby dorosłych stają się chorobami dotykającymi dzieci. Cukrzyca dorosłych zmieniła nazwę, by dotyczyć także co raz większej ilości dzieci, u których diagnozuje się to schorzenie co raz częściej, nawet w okresie noworodkowym.

Sprawdź czy krzywdzisz siebie w jakikolwiek sposób. Wiele osób znajduje bardzo zaskakujące sposoby aby sabotować własne wysiłki. Nawet jeżeli nie wiążą się one z jedzeniem mogą rujnować nasze starania o lepszą wagę. Często sabotujemy się nieświadomie. Uświadomienie sobie takich działań jest ważne, ale to dopiero pierwszy krok. 54787545

Kup właściwe produkty. Nie chodzi tylko o właściwą ilość węglowodanów, tłuszczów czy białek. Ważna jest równowaga między składnikami odżywczymi ukrytym w tych węglowodanach, tłuszczach i białkach, i roli jaką mogą one odkrywać w tym czy uda Ci się schudnąć czy nie, a także czy utrzymasz wagę czy będzie to tylko kolejna dieta, żeby na chwilę zmieścić się w mniejsze ubrania.

Utrzymaj równowagę aby schudnąć i utrzymać nową wagę. Tak, to ważne aby obserwować co jesz. Tak, to ważne aby ćwiczyć by nie stracić pożądanej masy (z mięśni, kości i tkanek organów). Ważne jest także aby kontrolować poziom stresu i ustalić co nas stresuje. Wszyscy musimy jeść. Wszyscy musimy się ruszać. Musimy się nawet troszkę stresować. Ale liczy się to jakiego rodzaju jedzenie, ćwiczenia i stres, a także w jakich ilościach pojawiają się w naszym życiu. Dobra równowaga między każdym czynnikiem z osobna i wszystkimi razem odgrywa najważniejszą rolę w zdobywaniu i utrzymywaniu idealnej wagi.