Wiedziałaś, że stres wpływa na Twoje zdrowie psychiczne i wagę?

Jeżeli obwiniasz się, że nie potrafisz utrzymać „idealnej wagi” przestań. To nie twoja wina. To sposób w jaki Twoje ciało zostało zaprogramowane, żey radzić sobie ze stresem.

Kortyzol uwalniany kiedy się stresujesz wzmaga apetyt i powoduje objadanie się, lub złe wybory żywieniowe. Czy Twoja siła woli nie znika kiedy się stresujesz? Ponadto kortyzol powoduje odkładanie tłuszczu w organizmie. Rozwiązaniem nie jest ekstremalna dieta, która powoduje jeszcze więcej stresu, ale nauczenie się zatrzymywania reakcji na stres.

Większość ludzi ma skłonność do jedzenia kiedy się denerwuje, nawet jeżeli nie odczuwa głodu. A posiłki poprawiające nastrój są zwykle bogate w tłuszcz i cukier, lub sól. Możesz jeść cokolwiek znajduje się w Twoim zasięgu lub wybrać się do najbliższego fast-foodu, bo kiedy chcesz poczuć się lepiej nie masz czasu na zrobienie porządnych zakupów i gotowanie zdrowych posiłków.

A, oto jak zatrzymać stres 8547888

Oddychaj głęboko przez około minutę, możesz zrobić to natychmiast gdy poczujesz, że się denerwujesz. To takie proste, a będziesz zaskoczona efektem.

Zrób sobie Przerwę i Oddychaj

Połóż dłonie na brzuchu, pod pępkiem, poczuj jak unosi się i opada kiedy oddychasz. Często oddychamy bardzo słabo, lub wstrzymujemy oddech kiedy jesteśmy zestresowani. Proste, głębokie oddychanie brzuchem pomoże Ci uspokoić się i pozbyć się chemikaliów produkowanych ze stresem z organizmu, przy okazji dotleniając komórki.

Wypróbuj tę technikę teraz i zrelaksuj się w ciągu dnia… wybieraj posiłki, które pozwolą Ci osiągnąć piękne ciało, a nie sabotuj swoich celów.