Po przeprowadzaniu wielu badań naukowcom udało się ustalić, że ziarna zielonej kawy, które nie są poddawane procesowi palenia, pozytywnie oddziałują na ciało ludzkie. Do produkcji Green Coffee (zielonej kawy) stosuje się świeże ziarna, które nie tylko posiadają liczne właściwości zdrowotne, ale pomagają także zwalczać łakomstwo.

Dlaczego zielona kawa rozbija tłuszcz? Wszystko to zawdzięczamy kwasowi chlorogenowemu zawartemu w jej ziarnach. Ten mikroelement spowalnia przyswajanie glukozy oraz węglowodanów.

Specjaliści nie od dziś mają świadomość, że przyczyną odkładania się tłuszczu pod skórą jest szybka absorpcja węglowodanów. Ponieważ kwas chlorogenowy spowalnia ten proces, można uznać, że posiada właściwości zwalczające nadwagę. Warto także zauważyć, że ten typ kwasów skutecznie usuwa tłuszcz zgromadzony pod skórą, nawet jeśli wraz z dietą nie spożywasz wystarczającej ilości tłuszczu.

Prawda jest taka, że w każdym rodzaju kawy bez wyjątku znajduje się kofeina zdolna przyspieszyć metabolizm, co sprawia, że chudniemy. Zaleca się pić kubek zielonej kawy zaraz po obfitym posiłku. Dzięki temu tłuszcz nie zostanie zmagazynowany w organizmie. Spróbuj po posiłku pić Green Coffee, a wkrótce zobaczysz pozytywny efekt na własne oczy.

Green Coffee nie jest lekiem, który czyni cuda. Jednak opinie klientów pokazują, że jeśli zamówisz ten produkt i będziesz stosować go w połączniu ze zdrową dietą oraz regularnymi ćwiczeniami, niebawem dostrzeżesz zmianę na lepsze.

Zalety Green Coffee

Ten napój przygotowywany jest z ziaren, które nie poddano procesowi palenia. Do produkcji stosuje się wyłącznie naturalne składniki. Green Coffee zawiera kwas chlorogenowy, który posiada imponujące właściwości spalające tłuszcz. Nie ma w nim natomiast chemicznych dodatków. Stosowanie tego produktu oznacza detoksykację organizmu oraz rozbijanie tkanki tłuszczowej, która następnie jest usuwana z naszego ciała. Ten proces nie wymaga żadnej ingerencji z zewnątrz.63453888

Przed zakupem pewnych rodzajów zielonej kawy, warto uzmysłowić sobie, że niektórzy producenci dodają do niej własne wyroby oraz różne zioła znane z właściwości przyspieszających proces odchudzania. Wśród składników znajdziemy zatem zieloną kawę, która uznawana jest dziś za jeden z najsilniejszych antyoksydantów oraz zioła, które usuwają nawet 5 kg tłuszczu w tydzień.

Ojczyzną zielonej kawy jest Kaffa, region położony na terenie Etiopii. Została nazwana „zieloną“, ponieważ w procesie produkcji nie pali się ziaren tej kawy i ich forma nie ulega zmianie. Jeśli chodzi o walory smakowe, to zielona kawa jest niemal identyczna jak wariant klasyczny. Natomiast kwas chlorogenowy w niej zawarty pozwala na oczyszczenie organizmu z toksyn.

Efektem picia Green Coffee jest redukcja masy tłuszczowej w organizmie a tym samym również nadwagi. Naukowcy zdołali udowodnić wysoką skuteczność połączenia kwasu chlorogenowego oraz kofeiny we wspomaganiu procesu odchudzania. Jednomyślnie potwierdzają także, że to właśnie zielona kawa, a nie żadna inna, zwalcza zbędne kilogramy. Stosowanie tego produkt pozwoli Ci spalić znaczną ilość tłuszczu i to w krótkim czasie. Oprócz kwasu chlorogenowego oraz kofeiny, Green Coffee znajdują się także substancje wzmacniające, zawierające alkaloidy purynowe. Spożywanie tych mikroelementów poprawia nam nastrój i ogólny stan naszego zdrowia.

Zielona kawa przeciwdziała także bólom głowy, migrenom, pobudza umysł do pracy oraz rozwija pamięć.

Z ziaren zielonej kawy pozyskuje się olejek stosowany w kosmetologii jako środek przeciwzmarszczkowy. Olejek ten poprawia kondycję włosów, usuwa rozstępy oraz zwalcza cellulitis. Zielone ziarna są także powszechnie stosowane w medycynie. Pozyskany z nich olejek jest wykorzystywany jako składnik maści na oparzenia.

Kwas chlorogenowy powoduje rozpad komórek tłuszczowych

Badania pozwoliły ustalić, że zielona kawa zawiera około 7% kwasu chlorogenowego, który spala tłuszcz i zmienia go w energię. Aby przyspieszyć proces odchudzania, stosowanie Green Coffee można łączyć z treningami lub jakąkolwiek inną aktywnością fizyczną.

Jeżeli ograniczysz się jedynie do picia zielonej kawy bez dodatkowego wspomagania, efekt odchudzający, jakiego możesz oczekiwać, green coffee polandto redukcja masy ciała o około 2-3 kilogramy w ciągu miesiąca.

Amerykańscy naukowcy ustalili, że substancje zawarte w tym napoju spowalniają wchłanianie cukru w jelitach. Z tego właśnie powodu następuje spadek wagi. Utrzymują oni także, że właśnie takie właściwości posiada sam kwas chlorogenowy.

W porównaniu do klasycznej kawy, wersja zielona zawiera więcej zdrowych mikroelementów, które ułatwiają absorpcję różnych substancji w organizmie ludzkim.

Kwas chlorogenowy to także bardzo silny antyoksydant, a to również sprawia, że zielona kawa ma właściwości spalające tłuszcz. Ponadto kwas ten ma pozytywny wpływ na ogólny stan zdrowia człowieka.

Poza zieloną kawą, ten mikroelement można także znaleźć w następujących produktach:

  • herbata,
  • nasiona słonecznika,
  • suszone śliwki, borówki czarne i brzoskwinie,
  • bambus.

Warto także wspomnieć, że kwas chlorogenowy oraz kofeina stosowane oddzielnie nie mają żadnego wpływu na tempo odchudzania, natomiast w połączeniu silnie oddziałują na siebie nawzajem.

Prozdrowotne właściwości zielonej kawy potwierdzono oficjalnie w 2011 r. Produkt Green Coffee jest zalecany osobom, które pragną skorygować swoją figurę i poprawić stan zdrowia. Zielona kawa jest znana w wielu krajach na całym świecie. Obecnie zyskuje popularność także w Polsce.

Ogromna ilość przeprowadzonych badań pozwoliła ustalić, że większość osób, które brały udział w eksperymentach, polegających na piciu zielonej kawy, doświadczyła redukcji procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie.

Na szczególną uwagę zasługuje eksperyment przeprowadzony w Indiach w roku 2012. Mężczyźni i kobiety zostali wybrani spośród ochotników w oparciu o kryterium nadwagi przekraczającej 16 kg. Pod koniec 6 tygodnia, każdy z nich schudł 2-3 kilogramy. Dawka zielonej kawy wynosiła 350 g i była spożywana 3 razy dziennie. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że nastąpiła redukcja tkanki tłuszczowej. Proces ten nie miał wpływu na masę mięśniową. Wśród ochotników nie zaobserwowano także żadnych efektów ubocznych.

Jednakże podobny wynik mogą osiągnąć osoby, które cieszą się dobrym zdrowie, a funkcjonowanie ich organizmu nie jest w żaden szczególny sposób zaburzone. W trakcie eksperymentu tylko jeden z królików doświadczalnych odnotował wystąpienie „efektu ubocznego” w postaci obniżenia ciśnienia tętniczego.

Przed zakupem zielonej kawy, należy zapoznać się ze składem wybranego produktu. Wszystko będzie zależeć od producenta. Należy zwrócić szczególną uwagę na zawartość kofeiny oraz innych substancji o działaniu stymulującym. Jedynie z takim podejściem możemy obniżyć poziom cukru w organizmie. Jest to szczególnie ważne dla diabetyków.423465555

Niemniej jednak naukowcy nie spoczęli na laurach i przeprowadzili także inne badania. Ich wyniki wskazują, że kwas chlorogenowy zwiększa poziom homocysteiny zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Innymi słowy, zielona kawa ma pozytywny wpływ na kondycję serca. Czy ten napój normalizuje jego funkcjonowanie? Jak dotąd nie uzyskano odpowiedzi na to pytanie. Dlatego osoby cierpiące na choroby serca powinny skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem tego produktu.

Ponadto zielona kawa jest często wybierana przez osoby, które preferują naturalne metody odchudzania, niezawierające substancji pochodzenia chemicznego, za których stosowanie niejednokrotnie przychodzi zapłacić wysoką cenę. Ten napój to może być Twój pierwszy krok w kierunku szczupłej sylwetki.

Czy klasyczna kawa ma działanie spalające tłuszcz?

Czy czarna kawa czymkolwiek różni się od zielonej? Bardzo niedawno udowodniono, że pewna ilość zdrowych mikroelementów zawartych w zielonej kawie zostaje utracona podczas palenia ziaren, a w związku z tym czarna kawa jest ich pozbawiona. Natomiast w zielonej kawie zachowane zostają wszelkie zdrowe substancje i witaminy.

To żaden sekret, że czarna kawa zawiera kofeinę, która pobudza metabolizm. Jednakże brak w niej składnika odpowiedzialnego za spalanie tłuszczu. Powodem jest fakt, że kwas chlorogenowy ulega rozpadowi podczas procesu obróbki cieplnej ziaren na szereg prostszych związków. Dlatego też można uznać, że obróbka termiczna sprawia, iż ziarno kawy traci wszelkie właściwości zdrowotne, które przyczyniają się do redukcji wagi.

Green Coffee to zdrowy wybór nie tylko dla osób pragnących schudnąć, ale również dla tych, które poszukują sposobu na skorygowanie swojej sylwetki. Posiada wielotorowe działanie prozdrowotne:

  • nie pozwala na odkładanie się nowej tkanki tłuszczowej w organizmie i spala istniejący tłuszcz,
  • reguluje procesy trawienne,
  • hamuje absorpcję dużej ilości glukozy do krwi.

Podczas stosowania tego napoju, szybko pojawia się uczucie sytości, a dzięki temu organizm otrzymuje minimalną ilość kalorii. Kofeina zawarta w produkcie pobudza, poprawia nastrój oraz dodaje energii,

Zielona kawa może być stosowana jako element zdrowej diety. Ten napój każdemu pomoże zachować dobrą kondycję fizyczną. Jednak nie zapomnij, że ziarna tej kawy muszą być zachowane w naturalnej formie – tzn. nie mogą być poddane paleniu.3214785654566

Zieloną kawę można śmiało określić mianem zdrowego produktu i ją pić w znacznych ilościach tak jak jej klasyczny odpowiednik. Nie zaleca się pić więcej niż 3 filiżanki czarnej kawy dziennie. Natomiast dopuszczalna ilość zielonej kawy, którą można spożywać codziennie, jest wielokrotnie wyższa.

Nawet duże ilości tego napoju nie są w stanie poważnie zaszkodzić zdrowiu. Substancje zawarte w zielonej kawie rozbijają komórki tłuszczowe, a efekty działania tej kawy uwidaczniają się znacznie szybciej niż w przypadku kawy czarnej.