Wiele osób sądzi, że skoro syntetyczne słodziki nie zawierają cukru, nie powodują tycia.

Jednak badania pokazały, że syntetyczne słodziki takie jak aspartam powodują wzrost łaknienia i wywołują większy apetyt na słodycze, tym samym mogą przyczyniać się do tycia.

Oto dość zaskakujący wynik szczegółowych badań przeprowadzonych na szczurach przez Brazylijskich naukowców. 7675676457665

Okazało się, że sztuczne słodziki sacharyna i aspartam powodują szybszy przyrost wagi niż zwyczajny cukier.

Niektórzy twierdzą, że aspartam nie jest szkodliwy, ponieważ w warzywach i owocach także wykryto metanol. Jednak to zbyt daleko idące uproszczenie. W warzywach i owocach metanol tworzy związek z pektyną, która pozwala mu przejść przez układ pokarmowy bez wywoływania problemów.

Najlepsze co możesz zrobić jeżeli martwi Cię ilość cukru w Twojej diecie to unikanie słodkich przekąsek i powstrzymywanie się od picia słodzonych napojów.

Radzenie sobie z apetytem na słodycze jest trudne, zwłaszcza, jeżeli jadło się je przez całe życie. Zmień swoją dietę tak, by była bogatsza w owoce i zielone warzywa liściaste, które są doskonałym źródłem błonnika.

Posiłki wysoko błonnikowe są trawione powoli i pomogą zmniejszyć ochotę na słodycze, ponieważ sprawią, że dłużej będziesz odczuwać sytość. 76545

Inną korzyścią płynącą z jedzenia posiłków bogatych w błonnik jest podniesienie poziomu minerałów i witamin w organizmie. To także pomaga ograniczać apetyt na słodycze, ponieważ organizm nie będzie domagał się składników odżywczych tak często.