Jest siedem miliardów ludzi na świecie, a jedna dusza się gdzieś tam znajdzie, prawda?

Może tak, może nie.

Badania wyraźnie wskazują, że silna wiara w przeznaczenie może być szkodliwa dla Ciebie i sukcesu twoich relacji. Oto dlaczego: mając mentalność przekonania, że znalazłeś bratnią duszę, związana jest z wszelkiego rodzaju niezdrowym myślenie o swoim życiu miłosnym.

Zakochujesz się i zacznij relacje. I wszystkie związki mają procesy i fazy, które mają tendencję do trwania. Nagła miłość – gdy większość czasu poświęca na myślenie tej osobie – najprawdopodobniej tylko kilka miesięcy. To, co naprawdę ma znaczenie, to co się dalej dzieje. Innymi słowy: jak zareagujesz, gdy twoja dusza zacznie wyglądać trochę mniej doskonale?423465555

Ludzie, którzy mają silne przekonania o przeznaczeniu, są skłonni tracić zainteresowanie swoim partnerem znacznie szybciej niż inni i prawdopodobnie zrezygnować znacznie łatwiej, gdy związek wygląda nieco mniej różowo. Spójrz na to w ten sposób: Jeśli uważasz, że “albo mamy być razem, albo nie”, wtedy prawdopodobnie okaże się, że negatywne rzeczy w Twojej relacji są wskaźnikiem, że być może ten wyjątkowy” wcale nie jest twoją prawdziwą bratnią duszą. Być może po prostu mylisz się: jeśli byliście dla siebie nawzajem, dlaczego miałbyś tak ciężko pracować w związku?

Czy jesteś typem osoby, która w trudnościach w naturalny sposób reprezentuje postawę “pracy z nimi”? Innymi słowy, czy widzisz dobre rzeczy i złe rzeczy jako równe części procesu życia? Wszystkie relacje przeżywają trudności – jak reagujesz na takie trudności. Dlatego najlepiej jest przewidzieć, czy twój związek odniesie sukces w dłuższej perspektywie, jak rozwiązać rozbieżności. Badania pokazują, że osoby w relacjach, które mają mentalność “pracy nad tym”, lepiej radzą sobie w sytuacji, gdy dojdzie do nieuchronnych prób – i że ich relacje będą miały większe szanse na długotrwałe przeżycie.745734745

Uważaj na błędne zrozumienie duszy. Ludzie wierzący w przeznaczenie mogą również wierzyć, że partner może czytać jego umysł bez konkretnego przekazania potrzeb – jeśli jest moją bratnią duszą, zrozumie, czego potrzebuję; Że mężczyźni i kobiety są bardzo różni w swoich potrzebach dotyczących relacji – założeniu niezgodnym z nauką relacji.