Oto trzy główne powody, dla których podnoszenie ciężarów wiedzie do zauważalnego obniżenia wagi u kobiet.

Stałe spalanie kalorii

Jeżeli chcesz zrzucić wagę musisz spalać więcej kalorii niż zjadasz. Podnoszenie ciężarów jest najlepszą drogą do spalania tłuszczu, ponieważ pozwala na stałe spalanie kalorii, tak w trakcie, jak i po treningu.

Podnoszenie ciężarów to prosty cykl ośmiu ruchów, które pozwalają spalić ponad 200 kalorii. CO więcej, badania pokazują, że odpowiednia dyscyplina w podnoszeniu ciężarów poprawia metabolizm na ponad 24 godziny po treningu. Twoje mięśnie zużywają energię ponieważ naprawiają swoje włókna i dlatego potrzebują energii.

Powoduje zwiększoną utratę tłuszczu 5554545487

Ćwiczenia układu sercowo-naczyniowego spalają kalorie nie tylko w trakcie treningu. Oznacza to, że spalisz dużo więcej tłuszczu i kalorii podczas i po podnoszeniu ciężarów niż przy innych ćwiczeniach. Możesz osiągnąć jeszcze lepsze efekty, spalić więcej tłuszczu jeśli podczas ćwiczeń będziesz przenosić się między różnymi ćwiczeniami związanymi z podnoszeniem ciężarów.

Ale czy nie stanę się mięśniakiem?

Podnoszenie ciężarów powoduje wzrost masy mięśniowej, z tego powodu wiele kobiet rezygnuje z takiej formy treningu, obawiają się, że rozwiną olbrzymie mięśnie jak u mężczyzny. Ale masa mięśniowa mężczyzn rozwija się inaczej niż u kobiet, ponieważ różnimy się poziomem testosteronu, którego więcej jest w męskim ciele. Kobiety mają bardzo niski testosteron.