Badania pokazują, jak odróżniamy rzeczy od rzeczywistości.

Czy jesteś zakochany? Jak możesz to poznać?

Nie ma wątpliwości, że wczesne etapy związku mogą być mylące. Możesz układać własne uczucia i zastanawiać się, co osoba, z którą się spotykasz, naprawdę myśli o tobie. Twoje własne emocje mogą być trudne do całkowitego odcyfrowania i próba zaklasyfikowania ich jako zakochanie się lub jako przełomowe przyciąganie może być trudne. Czy czujesz prawdziwie, czy jesteś skłonny do uczucia w ten sposób i trzeba być ostrożnym?

Opierając się na ostatnich badaniach (koncentrując się na relacjach heteroseksualnych), oto kilka pytań, które pomogą Ci rozwiązać problem:

Czy robisz nagle nowe rzeczy?63435577878

Gdy ludzie zakochują się w sobie, często wykraczają poza zwykły zakres działań i starają się, aby ich partnerzy faworyzowali. Możesz spróbować nowych produktów spożywczych, obserwować nowe pokazy lub próbować nowych czynności, takich jak bieganie, wędkarstwo czy hazard. Ludzie, którzy zakochują się, mają tendencję do rozwoju i poszerzania zakresu swoich kompetencji i pomysłów.

Czy ostatnio czujesz się podekscytowany?

Jak mile widziane by nie było zakochanie, dowodem jest wyższy poziom hormonu stresu kortyzolu. Jeśli więc jesteś zmartwiona, napięta lub po prostu podenerwowana, może to być normalna reakcja na stres wielokrotnych spotkań towarzyskich z osobą, której wrażenie jest dla ciebie głębsze.

Czy jesteś zmotywowany aby być z tą osobą?

Związek z zakochiwaniem się może mieć podstawę chemiczną: dowody wykazują, że obszary bogate w dopaminę w mózgu są zaangażowane na początkowych etapach miłości; Te obszary są uważane za część “systemu wynagradzania mózgu” i służą jako wysoce motywacyjne. Kiedyś pary są “zakochane” na chwilę, intensywność tych emocji ma tendencję do spadku, a różne obszary mózgu, potencjalnie bardziej związane z przywiązaniem, stają się bardziej aktywne.

Jak intensywne są twoje emocje?754469787889

Osoby o wysokim poziomie lęku (tj. kwestionują własne poczucie własnej wartości w relacjach) mają tendencję do doświadczania wysokiego stopnia pasji, kiedy romantyczność zaczyna się rozwijać. Jeśli to nie ty, brak intensywnego uczucia niekoniecznie jest znakiem, że Kupidyn nie uderzył – nie wszyscy doświadczają zakochania się w ten sam sposób. W rzeczywistości ci, którzy mają unikające orientacje do przywiązania, często zakochują się znacznie mnie intensywnie.